Կառլշտեյն+Գինիների դեգուստացիա
Պրահայից ընդամենը 30 կմ հեռավորության վրա գտնվում է Չեխիայի ամենահայտնի ամրոցը` Կառլշտեյնը: Խոյանալով Բերոունկի գետի հարթավայրի վրա հեքիաթային Կառլշտեյնը եղել է չեխական և եվրոպական պատմության դրամատիկ իրադարձությունների լուռ վկան: Ամրոցը կառուցվել է Մատվեյ Առասկու նախագծով գոթական ոճում:  16-րդ դարում թագավորական հանգստավայրերը ձևափոխվել էին ռենեսանս ոճում: Շենքերը կառուցված են աստիճանաձև և կազմում են միասնական ճարտարապետական անսամբլ: Ամրոցի յուրաքանչյուր կառույցը նախորդից ավելի բարձր էր, այս անսամբլի գագաթը Մեծ աշտարակն է և Սբ. Խաչի ժամատունը:
Որոշ ժամանակ այստեղ է պահվել նաև բոլոր ժամանակների և ազգերի ամենաթանկարժեք թագը` Սուրբ Հռոմեական կայսրության թագը: Այդ նույն ժամանակ կայսր Կառլ 4-րդը Ֆրանսիայից բերեց խաղողի վազ և տնկեց այն Բերոունկի գետի ափին, ամրոցի հարևանությամբ։  Դրանից հետո արդեն մի քանի հարյուրամյակ, Կառլշտեյնում ոչ մի տոն չի անցնում առանց կառլշտեյնյան գինու: Տեղացիների համար այս գինին ոչ միայն հիասքանչ խմիչք է, այլև շրջանի խորհրդանիշը: Իսկ զբոսաշրջիկների համար հրաշալի հուշանվեր այս զարմանահրաշ տարածաշրջանից:
Ամրոցում էքսկուրսիայից հետո Ձեզ սպասում է տեղական գինու մի քանի տեսակների դեգուստացիա:
Սկիզբը 09:00, տևողությունը 5 ժամ: Ուշադրությու՛ն Էքսկուրսիան իրականացնող ընկերությունն իրավունք է վերապահում արտակարգ իրավիճակներում կամ այլ չնախատեսված դեպքերում չիրականացնել վերը նշված էքսկուրսիոն ծրագիրը կամ մտցնել որոշակի փոփոխություններ ծրագրում ինչի մասին հաճախորդները նախապես տեղյակ կպահվեն ուշ քան կատարումից 24 ժամ առաջ և այդ դեպքում բոլոր հաճախորդներին կառաջարկվեն այլընտրանքային տարբերակներ կամ անվճար չեղարկում: Էքսկուրսիայի ժամանակ պետք է ունենալ` անձնագիր, վիզա, ապահովագրություն:

Only 30 km from Prague is the most famous and most recognizable castle in the Czech Republic, the castle - Karlštejn. Extended above the surface of the Berounka river on a 72-meter high-rise rock, the fabulous Karlštejn is a silent witness to the dramatic events of Czech and European history. The castle was built according to the project of Matvei Arras in the Gothic style. In the 16th century, the royal chambers were redesigned in the Renaissance style. The buildings are built stepwise and constitute a single ensemble of architecture. The castle that was built was higher than the previous one, the top of this ensemble is the Great Tower and the chapel of the Holy Cross, in it were kept the relics of the kings.
There was stored the most precious crown of all time - the crown of the Holy Roman Empire. Then the Emperor Charles IV brought a vine from France and dropped it on the high banks of the Berounka River near the castle. The Berounka Valley has everything that the edge of wine should have - lots of sun, hills and talented winemakers.
Since then, for several centuries now, in Karlstejn, not a single holiday can not do without Karlstejn wine. For local people, this wine is not just a delicious drink, but also a symbol of the region. And for tourists - an original souvenir from this amazing region.
After a tour of the castle, you will taste several kinds of local wine and light snacks in Karlstejn wine cellars.