place Vienna Ցուցադրել քարտեզի վրա
Այս էքսկուրսիայի ժամանակ Վիեննան Ձեզ կներկայանա այլ կերպարով: Արդեն սովորական դարձած Օպերայի, Հոֆբուրգի, Թանգարանային հրապարակի, Խորհրդարանի, Քաղաքապետարանի շենքերը գիշերային լուսավորության ժամանակ կվերածվեն  հեքիաթային պատկերների: Զվարճանքի և ատրակցիոնների պարկ Պրատեր այցելությունը կլրացնի երազկոտության պատկերը և ավստրո-հունգարական կայսրերի դարաշրջանի թեթև նոստալգիան: Այնուհետև կբարձրանանք Կալենբերգ լեռ, որտեղից բացվում է սքանչելի տեսարան դեպի Վիեննա: Քաղաքը կլինի ինչպես ափի վրա: Բայց ոչ միայն զարմանահրաշ տեսարաններն են գրավում բազմաթիվ զբոսաշրջիկների: Հենց այստեղ, քաղաքի տարածքում տարածվել են խաղողի կանաչ այգիները: Ծրագիրը կավարտվի ավանդական վիեննական գինու ռեստորանում` հոյրիգերեում, որտեղ Դուք կկարողանաք համտեսել ավստրիական խոհանոցի ուտեստներ և տեղի գինեգործների արտադրած գինիներ:
Սկիզբը 18:30, տևողությունը 4 ժամ: Ուշադրությու՛ն: Էքսկուրսիան իրականացնող ընկերությունն իրավունք է վերապահում արտակարգ իրավիճակներում կամ այլ չնախատեսված դեպքերում չիրականացնել վերը նշված էքսկուրսիոն ծրագիրը կամ մտցնել որոշակի փոփոխություններ ծրագրում ինչի մասին հաճախորդները նախապես տեղյակ կպահվեն ուշ քան կատարումից 24 ժամ առաջ և այդ դեպքում բոլոր հաճախորդներին կառաջարկվեն այլընտրանքային տարբերակներ կամ անվճար չեղարկում: Էքսկուրսիայի ժամանակ պետք է ունենալ` անձնագիր, վիզա, ապահովագրություն:

Во время этой экскурсии Вена откроется перед Вами в совсем ином облике. Уже ставшие привычными здания Оперы, Хофбурга, Квартала Музеев, Парламента, Ратуши превратятся в лучах ночной подсветки в сказочные картинки. Посещение парка аттракционов и развлечений Пратер дополнит картину мечтательности и лёгкой ностальгии по имперской эпохе австро-венгерских кайзеров. Далее предстоит поездка на гору Каленберг, откуда открывается захватывающая дух панорама Вены. Город предстанет перед Вами, как на ладони. Но не только удивительные виды притягивают сюда множество туристов. Именно здесь, на территории города, раскинулись зелёные поля виноградников. Закончится программа в традиционном венском винном ресторанчике – хойригере, где Вы сможете отведать блюда австрийской кухни и молодое вино, произведенное местными виноделами.
Начало в 18:30, длительность 4 часа. Внимание! Экскурсия может не состояться по независящим от нас причинам, о чем мы уведомим всех клиентов не позднее, чем за 24 часа до поездки. Всем клиентам в этом случае будут предложены альтернативные варианты.