Սիեստայի Երկիր – Իսպանիա
Իսպանիան հիանալի, հետաքրքիր և աշխույժ երկիր է` տարածաշրջանային մեծ յուրահատկությամբ և բազմազանությամբ: Մադրիդը և Բարսելոնան գերժամանակակից և աշխույժ քաղաքներ են: Գրանադան մավրերի հետքերն է կրում: Հյուսիսում՝ Բասկերի երկրի կյանքը հակասում է հարավում գտնվող կյանքին:
Իսպանացիները սիրում են այցելուներին, ողջունում են անծանոթ մարդկանց, խմում են լավ գինի, ուրախանում են լավ սննդի շուրջ և վայելում են կյանքը: Մարդիկ այստեղ չեն շտապում:
5 հիմնական տեսարժան վայրերը Իսպանիայում
ՄԱԴՐԻԴ - Մադրիդը Իսպանիայի մայրաքաղաքն է, ինչպես նաև ամենամեծ քաղաքը: Չնայած այն հանգամանքին, որ Մադրիդում կա ժամանակակից ենթակառուցվածք, այն պահպանել է նաև իր պատմական շատ թաղամասերի և փողոցների տեսքը: Մադրիդում, անկասկած, կգտնեք հիանալի սնունդ, նորաձևություն և գիշերային կյանք: Իր մրցակից Բարսելոնայի նման, սա քաղաք է, որի կյանքը սկսվում է ուշ - ընթրիքը սկսվում է երեկոյան 9-ին կամ 10-ին: Լայն մայթերը, քաղաքի փոքրիկ թաղամասերը հիանալի վայր են կորելու, տապաս ուտելու և սանգրիա խմելու համար: Տեղացիների ջերմությունն ու դանդաղ սնունդը ձեզ կստիպեն արթուն մնալ ուշ գիշեր:
Պլազա Մայորը- Մադրիդի գլխավոր հրապարակն է, որը գտնվում է քաղաքի կենտրոնում: Ծուռումուռ փողոցները ձեզ կտանեն հին եկեղեցիները, տապասի բարերը և պատկերացում կտան թագավորական պատմության և ճարտարապետության մասին:
Պրադոյի թանգարանը - Մադրիդի գլխավոր մշակութային գրավչությունն է և աշխարհի ամենամեծ արվեստի պատկերասրահներից մեկը: Այստեղ ցուցադրված են եվրոպական մեծ արվեստագետների` ինչպիսիք են Վելազկեսը, Գոյա, Ռաֆայել, Ռուբենս և Բոշ (ի թիվս այլ խոշոր իտալացի և ֆլամանդացի նկարիչների) գործերը, և տեղակայված է 18-րդ դարի շենքում, որը 1819-ին բացվեց որպես թանգարան:
El Retiro այգին՝ Մադրիդի հիմնական այգին է, որը արևոտ օրերին հանգստանալու կամ ամառային երեկոներին Ալֆոնսո XII-ի արձանի շուրջ թմբուկային երեկույթներին մասնակցելու հիանալի վայր է: Այստեղ կա մեծ լիճ թիավարման համար, որտեղ կարող եք նավ վարձել և լողալ: Անպայման այցելեք Կորուսյալների անտառ և բյուրեղապակե պալատ:
Թագավորական պալատը - Իսպանիայի թագավորի պաշտոնական նստավայրն է, սակայն այժմ այն օգտագործվում է միայն պետական արարողությունների համար: Պալատը մասամբ բաց է հանրության համար, բացառությամբ այն դեպքերի, երբ իրականացվում են արարողակարգեր և կիրակի օրերին (երբ այն փակ է):
ԲԱՐՍԵԼՈՆԱ - Բարսելոնան Իսպանիայի երկրորդ խոշոր քաղաքն է և երկրի ամենատարածված տուրիստական վայրերից մեկը (եթե ոչ աշխարհում): Այն հյուրընկալում է բոլոր տեսակի զբոսաշրջիկների: Հարուստ պատմություն ունեցող քաղաք է: Բարրի Գոթիկան սկսվում է հռոմեական ժամանակներից (անպայման այցելեք քաղաքի տակ գտնվող ավերակները), և ամենուրեք կգտնեք միջնադարյան շենքեր: 19-րդ և 20-րդ դարերի Գաուդիի ճարտարապետությունը սփռված է ամենուրեք:
Գաուդի Ճարտարապետությունր - Գաուդին Բարսելոնայի ամենահայտնի ճարտարապետն է, և կտեսնեք նրա աշխատանքը, որտեղ էլ որ լինեք: Գոթական և Նորագույն Արվեստի ոճերը խառնելու նրա մեթոդը` նրան դարձրեց լեգենդար ամբողջ աշխարհում: Հիմնական տուրիստական տեսարժան վայրերն են` Park Guell, Sagrada Familia, Casa Batlló և Casa Mila:
Պիկասոյի թանգարան - Եթե ձեզ հետաքրքրում է Պիկասոյի արվեստը, ցանկանում եք իմանալ 20-րդ դարի ամենաազդեցիկ նկարիչներից մեկի կյանքի և արվեստի մասին, ապա այն ձեզ համար է: Ավելի քան 3000 արվեստի նմուշով, այն հանդիսանում է Պիկասոյի աշխարհի ամենամեծ թանգարաններից մեկը:
Բարսելոնետա լողափը ավազոտ լողափ է, որն աներևակայելիորեն հայտնի է ամբողջ տարվա ընթացքում, քանի որ գտնվում է քաղաքի կենտրոնում քայլելու հեռավորության վրա: ջուրը տաք է, շրջակայքում կան շատ լավ ռեստորաններ: Բացի այս լողափից, միմյանց կողքին կան նաև մի քանիսը` Նովա Իկարիան և Սեն-Պոլ-դել-Մարը խստորեն խորհուրդ են տրվում:
Բարսելոնայի պատմության թանգարան - Բարսելոնան ունի քաղաքի լավագույն թանգարաններից մեկը: Քաղաքի տակ են գտնվում 4000 քմ հռոմեական ավերակները: Կա անվճար մանրամասն աուդիո ուղեցույց և մանրամասն նկարագրություններ այն մասին, թե ինչ եք տեսնում, ներառյալ խճանկարները, պատերի որմնանկարները, լողավազանը, գերեզմանները, հնագույն փաստաթղթերը և շատ ավելին:
Բարի Գոթիկ - Բարսելոնայի այսպես կոչված գոթական թաղամաս, որը լի է հին ոլորուն փողոցներով և պատմական շինություններով: Մի քանի ժամ անցկացրեք տարածքում կորսվելով ՝ հին շենքերի, եկեղեցիների և հրապարակների մեջ: Որքան խորանում ես գոթական թաղամասում, այնքան ավելի հետաքրքիր է դառնում:
ԳՐԱՆԱԴԱ - Գրանադան հարուստ է պատմությամբ և տպավորիչ ճարտարապետությամբ, որոնք թվագրվում են հազարավոր տարիներ առաջ մավրերի և հռոմեացիների կողմից: Այն միշտ եղել է խաչմերուկում գտնվող քաղաք, որտեղ բախվում են Հյուսիսային Աֆրիկայի և Եվրոպայի մշակույթն ու գաղափարները: Քաղաքը դեռևս մեծապես կրում է մավրերի ազդեցությունը, և ամենուր, ուր գնում եք, կզգաք նարգիլի, կուսկուսի և խնկի հոտը: Անպայման այցելեք Ալհամբրա գեղատեսիլ ճանապարհները ուսումնասիրելու համար: Կան անթիվ թանգարաններ, հուշարձաններ և արձաններ, որոնք արժե տեսնել և ուսումնասիրել: Գրանադան մշակույթների, զարմանալի սննդի, ճարտարապետության և եզակի էներգիայի յուրօրինակ համադրություն է:
Կղզիներ - անկախ նրանից, թե դուք պատրաստվում եք գնալ Իբիցա երեկույթների, թե Կանարյան կղզիներ ուղղակի հանգստի, Իսպանիան ունի ամենագեղեցիկ կղզիները ամբողջ Եվրոպայում: Դրա պատճառով հուլիսին և օգոստոսին դրանք լիքն են և թանկ, ուստի փորձեք խուսափել պիկ սեզոնից: Եթե սիրում եք լողափեր, ճամփորդել, հեծանվավազք, ապա այցելեք կղզիներ (հատկապես Կանարյան կղզիներ): Դուք չեք հիասթափվի:

Земля Сиесты – Испания
Испания - красивая, интересная и динамичная страна с большой региональной уникальностью и разнообразием. Мадрид и Барселона - модные и энергичные города, у Гранады есть мавританское прикосновение, Страна Басков на севере контрастирует с жизнью на юге.
Испанцы любят посетителей, принимают незнакомцев, пьют хорошее вино, смеются над хорошей едой и наслаждаются жизнью. Люди здесь не спешат.
5 главных достопримечательностей в Испании
МАДРИД - Мадрид является столицей Испании, а также ее крупнейшим городом. Несмотря на то, что Мадрид обладает современной инфраструктурой, он также сохранил внешний вид многих своих исторических кварталов и улиц. В Мадриде вы обязательно найдете замечательную еду, моду и ночную жизнь. Как и его конкурирующий город Барселона, это город, который начинается поздно - ужин не происходит до 9 или 10 вечера ночью! Слегка растянувшееся место, крошечные кварталы города - отличное место, где можно потеряться, поесть тапас и выпить сангрию. Тепло местных жителей и медленная трапеза заставят вас остаться допоздна, а ночная жизнь - даже позже!
Plaza Mayor - главная площадь Мадрида, расположенная в центре города. Извилистые улицы проведут вас мимо церквей, тапас-баров и дадут вам представление о королевской истории и архитектуре.
Музей Прадо является главной культурной достопримечательностью Мадрида и одной из величайших художественных галерей мира. Его великолепная выставка произведений великих европейских мастеров, таких как Веласкес, Гойя, Рафаэль, Рубенс и Бош (среди других крупных итальянских и фламандских художников), размещена в здании 18-го века, которое открылось как музей в 1819 году.
Парк El Retiro - главный парк Мадрида, это идеальное место, чтобы отдохнуть в солнечный день или поучаствовать в барабанных кругах вокруг статуи Альфонсо XII летними вечерами. Существует большое озеро для катания на лодках, где можно арендовать гребную лодку Проверьте Лес Отсутствующих и Хрустальный Дворец.
Королевский дворец, это официальная резиденция короля Испании, хотя сейчас он используется только для государственных церемоний. Дворец частично открыт для публики, за исключением случаев, когда он используется для служебных целей и по воскресеньям (когда он также закрыт).
БАРСЕЛОНА - Барселона является вторым по величине городом в Испании и одним из самых популярных туристических направлений в стране (если не в мире). От семейных путешественников до круизных лайнеров круизных лайнеров и тех, кто путешествует по Барселоне в летние месяцы, Барселона видит всех типов туристов. Это город с богатой историей. Барри готика восходит к римским временам (обязательно посетите руины под городом), и повсюду вы найдете средневековые сооружения. Архитектура Гауди 19 и 20 веков усеивает каждый район.
Бродить по архитектуре Гауди - Гауди - самый известный архитектор Барселоны, и вы увидите его работы везде, где бы вы ни были. Его метод смешивания готики и стиля модерн сделал его легендарным во всем мире. Основные достопримечательности для туристов: Парк Гуэль, Собор Святого Семейства, Дом Бальо и Дом Мила.
Музей Пикассо. Если вас интересует искусство Пикассо, вам будет интересно узнать о жизни и ремесле одного из самых влиятельных художников 20-го века. С более чем 3000 предметов искусства, это один из крупнейших музеев Пикассо в мире.
Пляж Барселонета - это широкая и длинная полоса песка, которая невероятно популярна круглый год, так как находится в нескольких минутах ходьбы от центра города. Вода теплая, на променаде много хороших ресторанов. Кроме того, не просто придерживайтесь одного пляжа (есть несколько рядом друг с другом); Нова Икария и Сен-Поль-дель-Мар настоятельно рекомендуется.
Музей истории Барселоны - Барселона имеет один из лучших музеев истории города. Под городом находится 4000 квадратных метров римских руин, по которым можно пройти. Существует бесплатный подробный аудиогид и подробные объяснения того, что вы видите, в том числе мозаики, настенные фрески, бассейн, могилы, древние документы и многое другое.
Бари Готика - так называется Готический квартал Барселоны, который полон древних извилистых улочек и исторических зданий. Потратьте несколько часов, заблудившись в этом районе, наткнувшись на старые здания, церкви и площади. Чем глубже вы входите в Barri Gothic, тем более местным и интересным он становится.
ГРАНАДА - Гранада богата историей и впечатляющей архитектурой, восходящей к маврам и римлянам тысячи лет назад. Это всегда был город на перекрестке, где сталкиваются культура и идеи Северной Африки и Европы. Город все еще находится под сильным влиянием мавританских корней, и везде, где бы вы ни находились, вы почувствуете запах кальяна, кускуса и ладана. Обязательно посетите Альгамбру и покатайтесь на велосипеде вдоль окраины города, чтобы осмотреть живописные проселочные дороги. Есть бесчисленные музеи, памятники и статуи, которые стоит посмотреть и изучить, которые идеально подходят для путешественников с ограниченным бюджетом. Гранада - это уникальное сочетание культур, потрясающая еда, потрясающая архитектура и неповторимая энергетика.
Острова - отправляетесь ли вы на Ибицу на вечеринку или на Канарские острова, чтобы отдохнуть, в Испании есть одни из самых красивых островов во всей Европе. Из-за этого, в июле и августе они полны и дороги, поэтому старайтесь избегать пикового сезона. Если вы любите пляжи, серфинг, походы или катание на велосипеде, то обязательно посетите острова (особенно Гран-Канарию). Вы не будете разочарованы!